Osiągnięcia

14 kwietnia 2021

PASJA DO FRYZJERSTWA NAGRODZONA - KOLEJNE SUKCESY ZSU W KONKURSIE MAŁA PĘTELKA!

„Mała Pętelka” to ogólnopolski konkurs, w którym  swoim talentem mogą wykazać się zarówno projektanci branży modowej jak i fryzjerskiej. W gronie młodych fryzjerów, którzy stanęli w szeregi rywalizacji znalazła się Katarzyna Pasternicka - drugoklasistka,  kształcąca się w zawodzie technik usług fryzjerskich.

W tegorocznej - XXVII edycji konkursu jury doceniło jej pracę i przyznało I miejsce w kategorii fryzura użytkowa.

11 kwietnia 2021

UCZENNICA ZESPOŁU SZKÓŁ USŁUGOWYCH PODBIJA SERCA JURY OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU!

Ponownie udowadniamy, że Zespół Szkół Usługowych to szkoła dla ludzi z pasją. Odnosimy kolejne sukcesy.
Bardzo zależało nam aby reaktywować zawód technika przemysłu mody. Dopięliśmy swego. W klasach mody kształcą się osoby, które wiążą swoją przyszłość ze światem mody.   Są świadome swojej pasji i dlatego potrafią zdefiniować swoje indywidualne cele, aby stać się kimś więcej w wybranym przez siebie zawodzie i osiągnąć o wiele więcej na co dzień.  To one tworzą kreacje, cechujące się smakiem i wyczuciem proporcji. W umiejętny sposób łączą detale.  Bawią się zarówno kolorem jak i fakturą.
 

31 marca 2021

WYNIKI REGIONALNEGO ETAPU KONKURSU „NAJSPRAWNIEJSZY W ZAWODZIE - 2021” W KATEGORII CUKIERNIK

Konkurs odbył się online 23.03.2021r., uczestniczyli w nim uczniowie z klasy 3c Branżowej Szkoły I stopnia kształcący się w zawodzie cukiernik.

Celem konkursu było:

  • wyłonienie reprezentantów do etapu wojewódzkiego konkursu, którego organizatoremjest Wielkopolska Wojewódzka Komenda OHP w Poznaniu,
  • stworzenie uczniom kończącym cykl kształcenia, możliwości sprawdzenia poziomu ich przygotowania do egzaminów kwalifikacyjnych,
  • rozwijanie i doskonalenie zdolności manualno - technicznych, kształtowanie wyobraźni, wyrabianie takich cech jak: samodzielność, wytrwałość, pracowitość, rzetelność oraz zachowań współzawodnictwa, a także umiejętności łączenia wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi,
  • motywowanie do dalszej nauki i rozwoju zawodowego.
12 marca 2021

SUKCESY UCZNIÓW W BRANŻY MODOWEJ

Pod skrzydłami Młodzieżowej Akademii Mody ZSU powstały kolekcje konkursowe zaprojektowane i wykonane przez adeptki branży odzieżowej - Zuzannę Russek, Nadię Karolewską oraz Patrycję Smektałę, które kształcą się w zawodzie technik przemysłu mody. To one zaprosiły nas na ucztę wrażeń. Faktura, kolor i deseń zostały połączone zmysłem plastycznym i wrażliwością. Na wybiegu XXVI edycji ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Krawców i Projektantów im. Małgorzaty Zaręby „Mała Pętelka”  mieliśmy przyjemność podziwiać bogactwo formy, które było odzwierciedleniem kunsztu zawodowego projektantek, ich wyobraźni i kreatywności.

4 marca 2021

KONKURS BHP

W dniu 3 marca 2021 roku, w siedzibie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, odbyła się VIII edycja regionalnego konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Poznaj swoje prawa w pracy”. Zespół Szkół Usługowych reprezentowali uczniowie: Aleksandra Kaczmarek i Szymon Szukalski.
Konkurs przebiegał w miłej atmosferze ale ostrej rywalizacji: ostatecznie II miejsce zdobyła Aleksandra Kaczmarek z klasy 1ta ucząca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. W maju Ola będzie reprezentowała Zespół Szkół Usługowych oraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu podczas finału ogólnokrajowego, który odbędzie się w Głównej siedzibie Inspektoratu Pracy w Warszawie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

123

PARTNERZY

 
klasy patronackie w zawodzie: technik żywienia i usług
gastronomicznych,
kucharz, kelner

    

klasa patronacka w zawodzie:
technik usług fryzjerskich, fryzjer
 
klasy patronackie w zawodach: technik reklamy,
technik fotografii i multimediów