https://upscalerolexs.com

AKTUALNOŚCI

29 października 2021

Bohater ON

W dniu 28 października 2021 r. uczniowie klasy 2tc razem z nauczycielem historii w ramach ogólnopolskiej akcji "Bohater ON" zapalili znicze w miejscach upamiętniających męczeństwo Polaków w czasie II wojny światowej.

Zapaliliśmy "znicze pamięci" przy tablicach wiszących na murze Kościoła pw. Św. Antoniego, dla bohaterów Armii Krajowej upamiętnionych na Ratuszu Miejskim, a także przy Pomniku Żołnierzy 60 PP i Żołnierzy AK przy Konkatedrze Ostrowskiej.

28 października 2021

Nasi uczniowie szkolą się w Akademii ANTHOINE HAIR INSTITUTE

Dzień 26 i 27 października dla przyszłych fryzjerów, uczniów klas 4tc, 3ag, 3bg i 2c był niezwykle pracowity i inspirujący, uczestniczyli bowiem w szkoleniu ,,Kreatywna koloryzacja" zorganizowanym przez markę GLYNT w Akademii ANTHOINE HAIR INSTITUTE. Głównym celem szkolenia było rozbudzenie kreatywności młodych fryzjerów, poznanie nowych technik i metod koloryzacji oraz sposobów układania włosów.

26 października 2021

EDUKACJI NAUCZYCIELI W IRLANDII CIĄG DALSZY

W piątek ostatnia grupa 12 nauczycieli z Zespołu Szkół Technicznych i Zespołu Szkół Usługowych kończy swój kurs poświęcony zwalczaniu zjawiska wagarowania w irlandzkiej placówce edukacyjnej w Dublinie. Swoje doskonalenie zawodowe ukończyło wcześniej 12 pedagogów z obu szkół w terminie 27.09.21-8.10.21.
18 października 2021

Biologia i higiena na jednej lekcji

W dniu 18 października 2021 r. na 6 godzinie lekcyjnej, z udziałem klasy 1tb (TUF) odbyła się korelacja w zakresie nauczania przedmiotu ogólnego - biologii i zawodowego - higieny. Skorelowany proces dydaktyczny opierał się na synchronizacji w nauczaniu zbliżonych do siebie treści dotyczących budowy skóry i tkwiących w niej włosach. Wykorzystano oba przedmioty do przybliżenia uczniom wzajemnych powiązań, pojęć i zagadnień, umożliwiając im transfer wiedzy i rozwijanie myślenia naukowego.  Uczniowie mieli możliwość porównania, uzupełnienia i poszerzenia wiadomości w zakresie przerobionych treści oraz zastosowania jej w praktyce poprzez rozwiązywanie kart pracy oraz obserwację włosów pod mikroskopem.
 

18 października 2021

Olimpiada Wiedzy o Żywności i Żywieniu

18 października bieżącego roku odbył się szkolny etap Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu. Łącznie wzięło w nim udział 20 uczniów z klas: 2ta, 3tag i 4ta. Do dalszego etapu, który odbędzie się 3 grudnia 2021 roku w Poznaniu przeszły dwie uczennice z klasy 4ta, którym serdecznie gratulujemy. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zmaganiach.

123456789

PARTNERZY

 
klasy patronackie w zawodzie: technik żywienia i usług
gastronomicznych,
kucharz, kelner

    

klasa patronacka w zawodzie:
technik usług fryzjerskich, fryzjer
 
klasy patronackie w zawodach: technik reklamy,
technik fotografii i multimediów

    

soap2day