https://upscalerolexs.com

AKTUALNOŚCI

27 grudnia 2021

Powstanie wielkopolskie w Ostrowie

Dnia 27 grudnia 2021 roku obchodzimy po raz pierwszy święto państwowe  upamiętniające walkę naszych przodków o wolną Polskę. Wydarzeniem tym był wybuch powstania wielkopolskiego.

Gdy odradzało się  państwo polskie 11 listopada 1918 roku, Wielkopolska nie weszła w jego skład. Do wybuchu powstania przyczynił się znany na całym świecie polski muzyk, patriota Ignacy Paderewski. Przybył on do Poznania 26 grudnia 1918 roku. Zatrzymał się w hotelu Bazar. Stojąc na balkonie wygłosił przemówienie do poznaniaków. Wzywał rodaków do walki o przyłączenie do wolnej Polski. Wzburzeni Niemcy zaczęli atakować Polaków i niszczyć ich flagi. Następnego dnia w Poznaniu wybuchło powstanie, które rozprzestrzeniło się na całą Wielkopolskę.

9 grudnia 2021

Creative Cloud dla uczniów naszej szkoły!

Od początku października br. pakiet Creative Cloud jest dostępny w Zespole Szkół Usługowych. Programy te, są zainstalowane w pracowniach naszej szkoły, a także co jest nowością,  uczniowie kierunków: reklamy, fotografii i multimediów otrzymali licencje imienne co pozwala używać Photoshopa, Illustratora oraz innych programów z pakietu w domach uczniów.
 

123456789

PARTNERZY

 
klasy patronackie w zawodzie: technik żywienia i usług
gastronomicznych,
kucharz, kelner

    

klasa patronacka w zawodzie:
technik usług fryzjerskich, fryzjer
 
klasy patronackie w zawodach: technik reklamy,
technik fotografii i multimediów

    

soap2day