AKTUALNOŚCI

1 grudnia 2023

Półfinał programu Solve for Tomorrow, we współpracy z Samsung

Z wielką radością chcemy ogłosić, że nasza szkoła znalazła się w półfinale programu Solve for Tomorrow, we współpracy z Samsung!

Podejmując temat „Integracji” Mateusz Cieszyński uczeń czwartej klasy w zawodzie technik przemysłu mody, wraz z partnerami z 1LO w Ostrowie Wielkopolskim podjął wyzwanie rozwiązania problemów społecznych. To prawdziwa duma, że nasz uczeń jest częścią tego innowacyjnego projektu, który nie tylko rozwija kreatywność, ale również angażuje się w sprawy istotne dla społeczeństwa. Warto dodać, że na konkurs wpłynęło 252 projektów z których do półfinału jury wybrało 30 w tym nasz!

10 listopada 2023

W HOŁDZIE CZŁONKOM ANTYKOMUNISTYCZNEJ ORGANIZACJI MŁODZIEŻOWEJ „BIAŁY ORZEŁ”

Dnia 10 listopada 2023 r. na murach budynku Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim  miało miejsce odsłonięcie tablicy upamiętniającej pamięć członków antykomunistycznej organizacji młodzieżowej ” Biały Orzeł ” działającej na terenie Ostrowa Wielkopolskiego.  
To ważne wydarzenie,  przywołało pamięć o bohaterskich członkach organizacji, ich odwadze w walce o wolność i niezależność. Osoby te były uczniami Publicznej Szkoły Zawodowej, która w okresie działania “Białego Orła” mieściła się w budynku szkoły przy ulicy Wolności 10.

27 października 2023

Sukces na kolejnym etapie Konkursu BHP

W dniu 26 października 2023 roku, w siedzibie Izby Rzemieślniczej w Kaliszu, odbyła się XXI edycja finału regionalnego konkursu wiedzy o zasadach BHP „Bezpiecznie od startu”. Konkurs przeprowadzono wśród uczniów realizujących praktyczną naukę zawodu w zakładach rzemieślniczych. W konkursie uczestniczyło 15 uczniów z Cechu Rzemiosł Różnych z Kalisza, Pleszewa, Jarocina i Ostrowa Wielkopolskiego.

1234

PARTNERZY

 
klasy patronackie w zawodzie: technik żywienia i usług
gastronomicznych,
kucharz, kelner

    

klasa patronacka w zawodzie:
technik usług fryzjerskich, fryzjer
 
klasy patronackie w zawodach: technik reklamy,
technik fotografii i multimediów

    

123movies