AKTUALNOŚCI

10 czerwca 2022

POWIATOWY KONKURS POETYCKA WIOSNA 2022

Dnia 7 czerwca 2022r. w auli Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie IX edycji Powiatowego Konkursu „POETYCKA WIOSNA”. Było ono okazją do spotkania się miłośników poezji z Ostrowa Wielkopolskiego i okolic.

Jury w składzie: p. Anita Pawlak, p. Stefania Pichet, p. Alina Szymczak i p. Marta Nowaczyk  oceniło 64 wiersze uczniów szkół podstawowych. W drugiej kategorii wiekowej, uczniów szkół średnich powiatu ostrowskiego, jurorzy: p. Anita Pawlak, p. Stefania Pichet, p. Alina Szymczak i p. Agata Pawlaczyk-Wieczorek ocenili 22 wiersze.

Dyrektor Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie p. Dariusz Kaczmarek  powitał wszystkich gości, podziękował Jury za ocenę wierszy, a organizatorom za przygotowanie dziewiątej edycji powiatowego konkursu „POETYCKA WIOSNA”  i tomiku „Poezja obecna w szkole”. Wprowadził w krainę poezji, podkreślając jej znaczenie w życiu.

Następnie Dyrektor Szkoły i koordynatorzy konkursu wręczyli nagrody uczniom szkół powiatu ostrowskiego, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim, dziękując im w ten sposób za udział w konkursie.

Uroczystość poprowadzili Zuzanna Szymczak i Jakub Komorniczak. O oprawę techniczną zadbali Aleksander Juszczak i Jakub Młynarczyk. Wystawę fotograficzną przygotowała klasa 1td, obecna na uroczystości. Autorskie prace plastyczne wykonała Julia Saranek. Spotkanie na zdjęciach uwiecznili: Kacper Wlazło i Sandra Skupińska.

Podczas uroczystości królowała poezja recytowana przez laureatów i poezja śpiewana w wykonaniu uczniów naszej szkoły, Zuzi Dysmy wraz z chórkiem: Wiktorią Kanikowską, Eweliną Wojtasik i Wiktorią Wiertelak oraz Błażeja Pryczaka.

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły i  nauczycielom: Annie Jankowiak, Marcie Nowaczyk, Elwirze Maślińskiej, Joannie Sroce-Haniewicz, Katarzynie Jeżewskiej, Martynie Brzezińskiej-Wiatr, Bogumile Piec-Nowak, Maciejowi Gmurowskiemu i Anecie Lisoń za współpracę w przygotowaniu projektu POETYCKA WIOSNA 2022, w organizacji powiatowego konkursu i uroczystości rozstrzygnięcia konkursu oraz w przygotowaniu wystawy fotografii, a także w  wydaniu tomiku „Poezja obecna w szkole”.

Uroczystość zakończyła się spotkaniem miłośników poezji przy kawie. Zainteresowani obejrzeli wystawy: fotograficzną i plastyczną.

Tomik "Poezja obecna w szkole" możesz pobrać TUTAJ

PARTNERZY

 
klasy patronackie w zawodzie: technik żywienia i usług
gastronomicznych,
kucharz, kelner

    

klasa patronacka w zawodzie:
technik usług fryzjerskich, fryzjer
 
klasy patronackie w zawodach: technik reklamy,
technik fotografii i multimediów